Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DELEGAREA DE ATRIBUTII PE UN POST DE CONDUCERE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DELEGAREA DE ATRIBUTII PE UN POST DE CONDUCERE

Un economist dintr-un spital poate sa fie delegat pe funcția vacanta de director financiar contabil pana la ocuparea postului prin concurs?
Legea 95/2006 prevede ca directorul financiar contabil este numit inerimar pe aceasta perioadă, dar pot exista si excepții?
"Numit" poate fi si delegat .. prin urmare, exista posibilitatea ca un economist dintr-un spital sa fie delegat pe funcția vacanta de director financiar contabil pana la ocuparea postului prin concurs