avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce se intimpla?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce se intimpla?

Am un proces de hartuire sexuala in germania am mingiata o doamna de la un azil unde eram angajat fara sa stiu ca doamna era cu dementa momentan ce se intimpla daca nu particip la proces ?
Cel mai recent răspuns: Asistentul1967 , utilizator 07:16, 12 Martie 2018
Poate fi un risc ridicat pentru o pedeapsa cu executare.
E bine să va interesati de cursul procesului si eventual sa va prezentati daca ar fi necesar.
Doamna care a tradus m a sfatuit sa plec in romania asa am facut !
Oricum nu as avea bani de chirie si de avocat
De plecat în România puteati pleca.
Dacă va condamna la pedeapsă cu executare va aresteaza statul român și va trimite în Germania.
Adică nu ati scăpa de închisoare daca va condamna si de aceea e bine sa aveti grija.
Depinde însă și ce infracțiune ar fi în echivalent în legea penală romana.
O pedeapsă cu închisoarea v-ar restrânge si libertatea de mișcare chiar daca in Romania ati putea scăpa.
Eu sint in Slovacia acuma daca primesc pedeapsa cu executare numai in Germania se pote face ?in romania nu?

Alte discuții în legătură

Buna ziua !! am și eu o întrebare sper ca ma poate ajuta cineva ... UrgentAmenda UrgentAmenda Buna ziua !! Am și eu o întrebare sper ca ma poate ajuta cineva , anul trecut am Fost prinsă furând dintr-un magazin din Germania in valoare de maxim ... (vezi toată discuția)
Expulzarea ContSters228182 ContSters228182 Buna seara,am un prieten inchis in Germania,ancheta este in desfasurare,nu a primit sentiinta inca,se poate cere expulzarea in Romania si judecat aici dupa ... (vezi toată discuția)
Am fost condamnat in germania, acum sunt in românia Alexxstef21 Alexxstef21 Bună ziua.Am fost condamnat in lipsa mea si fara declaratia mea pentru ultraj în Germania,înainte de proces am fugit în România.Am fost anunțat de ... (vezi toată discuția)