Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce se intimpla?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce se intimpla?

Am un proces de hartuire sexuala in germania am mingiata o doamna de la un azil unde eram angajat fara sa stiu ca doamna era cu dementa momentan ce se intimpla daca nu particip la proces ?
Poate fi un risc ridicat pentru o pedeapsa cu executare.
E bine să va interesati de cursul procesului si eventual sa va prezentati daca ar fi necesar.
Doamna care a tradus m a sfatuit sa plec in romania asa am facut !
Oricum nu as avea bani de chirie si de avocat
De plecat în România puteati pleca.
Dacă va condamna la pedeapsă cu executare va aresteaza statul român și va trimite în Germania.
Adică nu ati scăpa de închisoare daca va condamna si de aceea e bine sa aveti grija.
Depinde însă și ce infracțiune ar fi în echivalent în legea penală romana.
O pedeapsă cu închisoarea v-ar restrânge si libertatea de mișcare chiar daca in Romania ati putea scăpa.
Eu sint in Slovacia acuma daca primesc pedeapsa cu executare numai in Germania se pote face ?in romania nu?