avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 166 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... NEPLATA CONTRIBUTII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

NEPLATA CONTRIBUTII

Buna ziua!
De la 01.01.2018 ce se intampla daca angajatorii nu vireaza contributiile salariale retinute de la salariati?
Ce spune legea? Unde se stipuleaza? In ce act normaiv?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:48, 28 Decembrie 2017
Deocamda este proiect de act normativ.

Detalii :
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare pe motive economice fără încetarea activitati El40la El40la Buna ziua!Am avut suspendare CIM din motive economice fără încetarea activitati,eu nu am fost înștiințare. Este normal asa?pe perioada suspendări nu ... (vezi toată discuția)
Contributii salariale pensionari angajati iulie 2012 andomar andomar ce contributii salariale plateste o societate din iulie 2012 care are angajati pensionari cu timp partial de munca,a caror pensie este de 740 lei si peste 740 ... (vezi toată discuția)
Pensie facultativa pilonul 3 ContSters23466 ContSters23466 In luna februarie 2010 am incheiat un contract pentru pensie facultativa pilonul 3 cu [Editat-un fond de pensii privat], iar contractul l-am dus la ... (vezi toată discuția)