Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte de identitate.
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte de identitate.

Dupa certificatul de nastere se fac actele de identitate?
Da. Actul de baza este certificatul de nastere.
Minciuna. Este CERTIFICATUL CONSTATATOR AL NASCUTULUI VIU. EU NU SUNT PERSOANA SAU PERSOANA CNP.
Zau! Ca sa vezi. O sa fluturam toti certificatul constatator al nasterii dupa noi. Daca faceti parte din cei care au idei preconcepute va rog sa nu mai postati aici intrebari de nemurirea sufletului.