avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte de identitate.
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte de identitate.

Dupa certificatul de nastere se fac actele de identitate?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 20:07, 6 Martie 2018
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da. Actul de baza este certificatul de nastere.
Minciuna. Este CERTIFICATUL CONSTATATOR AL NASCUTULUI VIU. EU NU SUNT PERSOANA SAU PERSOANA CNP.
Zau! Ca sa vezi. O sa fluturam toti certificatul constatator al nasterii dupa noi. Daca faceti parte din cei care au idei preconcepute va rog sa nu mai postati aici intrebari de nemurirea sufletului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copie certificat constatator nascut viu cryscry cryscry Este cu putinta ca eu numitul Cristian Dinu - 35 ani - nascut in sector 1 sa-mi obtin copie dupa certificatul de nascut viu de la un serviciu de ... (vezi toată discuția)
Certificat constatator al nasterii clauditzza clauditzza buna ziua .Am o mare problema si nu stiu ce sa ma fac stau stresata la maxim .Am nascut acum 4 zile ieri m-am externat din maternitate dar nu am scos ... (vezi toată discuția)
Acte gresite elenasarpe elenasarpe buna ziua ! as avea si eu cateva intrebari legate de actele de identitate gresite! 1) - pe certificatul de nastere este trecut un cnp gresit care nu are ... (vezi toată discuția)