Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... majorare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

majorare salariu

La alesii locali (viceprimar si primar) salariul de la 01 ianuarie 2018 este legal, ca pe langa majorarea (inmultirea indicelui din nomenclator cu 1900 lei, salariul minim) din legea 153 / 2017, sa se majoreze cu 25 % pentru transferul contributiilor de la angajator la angajat?
Este legal ca si pentru primari si viceprimari sa se faca transferul contributiilor.
Deci se poate actualiza prin inmultirea indicelui cu 1900 lei si, totodata, majorarea cu 25 % pentru transferul contributiilor?
Nu exista niciun act normativ care sa prevada majorarea cu 25% pentru transferul contributiilor.