avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere cheltuieli reparatii la sediu social
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere cheltuieli reparatii la sediu social

Va rog sa-mi spuneti daca se pot deduce cheltuielile cu reparatiile la acoperisul de bloc in care detin apartamentul in care locuiesc , acesta fiind si sediul social al PFA-ului .Mentionez ca am factura si chitanta pe PFA .
Multumesc anticipat !
Ultima modificare: Miercuri, 3 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Deducere cheltuieli pfa mastera mastera Buna ziua, As dori sa stiu cum imi pot deduce cheltuielile cu renovarea sediului PFA-ului? Ma intereseaza in special cum imi pot deduce cheltuielile cu ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli aferente sediu pfa Didina Benga Didina Benga Eu si sotul meu locuim intr-un apartament de doua camere. Fiul nostru este PFA cu sediul social la domiciliul nostru, prin contract de comodat. Intrebarea este ... (vezi toată discuția)
Deducere cheltuieli miron19_45 miron19_45 Am un PFA, ( Administrator Imobile(, pot sa-mi deduc costul unui TV, dar a unei Centrale Termice de apartament, pe care le folosesc in Sediul Social al ... (vezi toată discuția)