avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 446 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere formularul 220
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere formularul 220

Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti intr-o problema.
Am un contract de inchiriere pe care l-am depus in 2017 la finante, impreuna cu formularul 220. Contractul este pe perioada nedeterminata.
Pentru anul 2018 am modificat cuantumul chiriei dar chiriasul a ramas acelasi. Trebuie sa depun si pentru 2018 formularul 220 ?
Am inteles ca formularul s-a modificat la sfarsitul anului trecut. De unde il obtin pt.ca nu pot sa il descarc de pe site-ul Anaf ?
Va multumesc.
Ultima modificare: Joi, 4 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:11, 4 Ianuarie 2018
Mai aveti rabdare caci abia au trecut cateva zile din acest an si termenul de depunere este finalul lunii ianuarie. O sa apara pe pagina lor de net si varianta valabila in acest an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract inchiriere lani lani Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti intr-o problema. Am un contract de inchiriere pe care l-am depus in 2017 la finante, impreuna cu formularul 220. Contractul ... (vezi toată discuția)
Închiriere apartament noriszah noriszah Vreau sa inchiriez un apartament intre luna decembrie 2017 si iunie 2018 . Este necesar completare declaratie anaf pentru inchiriere apartament daca am sub un ... (vezi toată discuția)
Impozit chirie florin1955 florin1955 Buna ziua Am un apartament dat in chirie cu contract de inchiriere incheiat in martie 2017 valabil pana in martie 2018. Am declarat acest apartament la ... (vezi toată discuția)