Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA 2018
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA 2018

Buna ziua,

Sunt traducator PFA, in sistem real, neplatitor de TVA. De asemenea, lucrez si la o institutie de stat ca angajat cu norma intreaga.
As dori sa stiu daca pentru 2018 declaratia obligatorie este doar 200 - pana la 25 mai.
Declaratia 392B - nu trebuie depusa nici in 2018?
Nu depasesc plafonul de 22800 lei, prin urmare nu depun nici declaratia 600?

De asemenea, inteleg ca impozitul pe venit este 10%, altceva mai am de platit?
Va rog sa mai asteptati cateva zile si o sa apara si precizari. Abia au trecut 4 zile din 2018.