avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA 2018
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA 2018

Buna ziua,

Sunt traducator PFA, in sistem real, neplatitor de TVA. De asemenea, lucrez si la o institutie de stat ca angajat cu norma intreaga.
As dori sa stiu daca pentru 2018 declaratia obligatorie este doar 200 - pana la 25 mai.
Declaratia 392B - nu trebuie depusa nici in 2018?
Nu depasesc plafonul de 22800 lei, prin urmare nu depun nici declaratia 600?

De asemenea, inteleg ca impozitul pe venit este 10%, altceva mai am de platit?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:24, 4 Ianuarie 2018
Va rog sa mai asteptati cateva zile si o sa apara si precizari. Abia au trecut 4 zile din 2018.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii obligatorii pfa + impozit pfa 2016 sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, in sistem real, neplatitor de TVA. De asemenea, lucrez si la o institutie de stat ca angajat cu norma intreaga. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. Anul trecut in luna ianuarie am depus la Adm. Financiara ... (vezi toată discuția)
Declaratii obligatorii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. De asemenea, lucrez si la o institutie de stat. As dori ... (vezi toată discuția)