Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda radar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda radar

Un politist singur conducand o autospeciala dotata cu radar aflata in miscare iti poate da amenda pentru depasirea vitezei?
De ce nu? Daca avea si un caine in autospeciala era mai legal?
Nu se prevede nicaieri in codul rutier cati agenti trebuie sa fie prezenti la constatarea unei contraventii.
cyan, moderator