avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Conventie civila
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Conventie civila

In anul 2012 am avut o conventie civila. Angajatorul nu vrea sa-mi elibereze adeverinta cu taxele retinute si virate, defalcate pe fiecare categorie in parte. Adeverinta imi este necesara la ANAF. Cum pot obtine aceasta adeverinta?

Alte discuții în legătură

Retinere la sursa contributii sanatate 2012 enna65 enna65 Buna ziua! Am primit o decizie de impunere pentru contributia de sanatate datorata pe anul 2012 pentru venituri asimilate salariilor. Mentionez ca in anul ... (vezi toată discuția)
Somatie anaf - cas hdany hdany Buna ziua, Ieri am primit o somatie cu titlu de executare silita de la ANAF cum ca in anul 2011 am avut venituri din activitati independente si nu s-au ... (vezi toată discuția)
Salariile compensatorii intra in calculul pensiei? corneliadarie corneliadarie Bună ziua, Am următoarea situație: în martie 2012 am fost concediată din motive neimputabile mie (reducere posturi) și am primit 6 salarii brute ... (vezi toată discuția)