Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unde trebuie apostilata hotararea de incredintare a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unde trebuie apostilata hotararea de incredintare a minorului

Buna ziua,
lucrez in Spania si pentru actele de rezidenta mi se cere hotararea de divort apostilata., unde se face referire la incredintarea minorului catre mine. Mi s-a specificat ca apostila este necesara si pe traducere si pe original. Cei de la biroul de traduceri mi-au spus ca dumnealor pot apostila doar traducerea. Va rog respectuos sa ma indrumati unde trebuie sa apostilez documentul original, emis in 2004, de Curtea de Apel, fiind o hotarare ramasa definitiva si irevocabila, investita cu formula executorie. Multumesc!
Apostila se aplica de catre TRIBUNAL.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat