avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Partaj
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Partaj

Am o casa construită cu fostul Sot CIT timp am fost căsătoriți . Sintem divorțați de 2 ani dar nu am facut Partajul . Autorizația de construire este pe numele lui .iar toate actele au rămas la el . Poate vinde casa fără mine ?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 21:11, 9 Ianuarie 2018
Buna seara,
Nu dar e bine sa incepeti un dosar de partaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj Sherley Sherley Am o casa construită cu fostul Sot CIT timp am fost căsătoriți . Sintem divorțați de 2 ani dar nu am facut Partajul . Autorizația de construire este pe ... (vezi toată discuția)
Buna. parintii mei au divortat 30 de ani in urma dar nu au facut ... tranca tranca Buna. Parintii mei au divortat 30 de ani in urma dar nu au facut partajul. In casa am ramas eu cu mama. Mama s-a recasatorit si mai am un frate. Acum ar dori ... (vezi toată discuția)
Partaj calanceavasile calanceavasile Neam certat si ne am separat in fapt in 03 01 2003 dar am divortat legal in septembrie 2008 In 17 dec 2002 am optinut o autorizatie de ... (vezi toată discuția)