Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzari servicii IT
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzari servicii IT

Buna ziua,
Daca dorim sa vindem softuri educationale pentru copii pe piata din Romania ( mai exact niste joculete care ii invata sa scrie sa citeasca etc ), soft dezvoltat de noi si pe care il vindeam doar extern pana acum de ce anume avem nevoie? Magazin de prezentare sau punct de lucru? Casa de marcat daca vindem la persoane fizice sau e de ajuns chitanta? Multumesc.
Daca vindeti la persoane fizice trebuie casa de marcat.Ca sa fiscalizati casa de marcat, trebuie sa aveti un punct de lucru.
Cabinet Expert Contabil, Contabil