Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... EVACUARE GAZE CENTRLA TERMICA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

EVACUARE GAZE CENTRLA TERMICA

Buna ziua,as vrea sa va rog sa ma ajutati intr-o problema la care nu stiu daca este vreo reglementare legislativa;vecinul meu si-a montat o centrala termica (la casa),iar evacuarea se face la o inaltime de aprox.1.9 m , gazele si condensul se disperseaza in curtea mea casa vecinului find la 60 cm de proprietatea mea ,deci ajung aproape in casa mea.Ce solutii ar fii fara sa avem conflicte intre mine si vecin sa rezolvam amiabil si daca evacuarea este corecta m-ar interesa
,dar efectiv ma deranjeaza pentru ca trec prin gazele evacuate,curtea fiind destul de ingusta.
Va multumesc.
Ghita Padurean, utilizator
Solicitatti vecinului sa ridice inaltimea sistemului de evacuare gaze
Si daca acesta nu este de acord ?