Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de revizuire trimisa prin email la tribunal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de revizuire trimisa prin email la tribunal

Buna ziua, va rog sa-mi raspundeti daca o cerere de revizuire trimisa prin email la tribunal este luata in considerare de catre instanta. Va multumesc.
Teoretic ar trebui luată în considerare, dar depinde și de instanță.
Sunt unii judecători care se leagă și de faptul că nu conține semnătura în original.

Dar nu-i o regulă generală, depinde de ce judecători nimeriți, e ca la loto.
În format PDF se poate semna autentic de mâna, dar va fi tot semnătură scoasă la imprimantă.
Cererea urmeaza sa fie inregistrata,in procedura de regularizare instanta va trimite o adresa prin care o sa va puna in vedere sa supliniti eventuale lipsuri,semnatura,nr suficient de exemplare,taxa timbru etc.
Cererea Dvs va fi inregistrata, iar ulterior instanta va solicita sa depuneti cererea/cererile semnata/semnate in atatea exemplare cate vor trebui pentru instanta si in vederea comunicarii.