Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cadastru și intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cadastru și intabulare

Dacă am facut cadastru la un apartament acum ceva vreme pot face intabulare sau trebuie sa reiau procedura din nou cu anularea numărului cadastrale. Si daca este normal ca o firma sa ceara actele casei legalizate.....Nu te poti trezi fara casa?
Daca nu au fost operate modificari la imobil,documentele cadastrale raman valabile
Este temeinic ca firma sa solicite documente in forma legalizata pentru a se asigura ca dv detineti calitatea de proprietar asupra bunului imobil
Incheierea documentelor de tranzactionare bun imobil necesita documente in original,astfel ca temerea dv nu este intemeiata
Numere cadastrale acordate si neintabulate pana in anul 2014 s-au anulat si se reia procedura. (totusi este necesara din partea dvs, o cerere de anulare numar cadastral). Actele se prezinta in forma legalizata, se depun la dosar si raman in arhiva OCPI.