Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare S.C cu obiect de activitate comertul pe ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare S.C cu obiect de activitate comertul pe internet

Buna ziua, doresc sa imi deschid un magazin online ce o sa vanda lenjerii de pat, perdele, draperii si alte produse de genul acesta.
Eu locuiesc cu chirie in Brasov, propietarul nu imi da voie sa infiintez firma in apartamentul in care stau in chirie, intrebarea mea este urmatoarea:
Pot sa am sediul social in Buzau, orasul meu natal, acasa la parintii mei dar eu sa administrez site-ul din Brasov?
Da, stabiliti sediul social in Buzau, insa va fi necesar deschiderea unui punct de lucru/depozit in Brasov (unde veti avea laptopul, imprimanta, etc-pentru desfasurarea activitatii specifice magazinului online, cat si pentru depozitarea bunurilor ce vor fi comercializate online).