Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Cum se procedează pentru recuperare de taxa
Se completeaza o cerere tip la sediul ANAF din localitatea in care aveti domiciliul. Cererii urmeaza sa ii anexati urmatoarele documente: copii dupa:
- certificatul de inmatriculare al autoturismului,
-cartea de identitate a autoturismului
- cartea dvs. de identitate
-un extras de cont bancar, pentru contul in care solicitati sa va fie restituita taxa.