Forum Discuţii juridice Achiziţii publice CONTRACT SUBSECVENT INCHEIAT IN 2017 MODIFICARE CAS SI ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

CONTRACT SUBSECVENT INCHEIAT IN 2017 MODIFICARE CAS SI CASS

Buna ziua. In anul 2017 a fost incheiat un contract subsecvent de lucrari conform prevederilor legale in vigoare la momentul respectiv. Incepand cu 01.01.2018 plata contributiilor a trecutdin sarcina angajatorului, in sarcina angajatului, dar sunt majorate fata de cuantumul anterior. Ce trebuie sa faca o societate comerciala in vederea modificarii valorilor de decontare prin intermediul devizelor si al centralizatoarelor de lucrari catre o autoritate contractanta, intrucat in devizele de lucrari apar contributiile datorate de catre angajator, cu toate ca angajatorul este obligat sa achite si contributiile pe care le datoreaza angajatul?
In data de 05.02.2018, ANAP a publicat pe site o Notificare cu privire la impactul prevederilor O.U.G. nr. 79/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal asupra procedurilor de atribuire aflate în derulare și asupra contractelor de achiziție publică aflate în execuție.
Faneli, utilizator