avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Revocare dispozitie primar, dupa ce am deschis actiune ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Revocare dispozitie primar, dupa ce am deschis actiune instanta

Buna ziua,
Se mai poate revoca o dispozite a primarului de imputare a unei sume de bani unui contractual, daca acesta a actionat in instanta ca fiind nelegala ?
Cel mai recent răspuns: ContSters454516 , utilizator 15:17, 17 Ianuarie 2018
Revocarea poate fi efectuata de catre emitent in orice moment.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen contestatie impotriva dispozitiei primarului rataxen rataxen Buna seara Imi puteti spune care este termenul de contestatie la instanta de contencios impotriva dispozitiei primarului de retinere a unor sume incasate ... (vezi toată discuția)
Renuntare la judecata in apel Maryana@ Maryana@ In urma unui control al Curtii de Conturi unui salariat al institutiei noastre, personal contractual, i-a fost imputata suma de 50000 lei reprezentand drepturi ... (vezi toată discuția)
Sporul de dispozitiv ginel958 ginel958 În urma controlului efectuat de către Camera de conturi aceştia au stabilit că am beneficiat de sporul de sispozitiv nelegal (deşi aveam o hotărâre ... (vezi toată discuția)