Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Intrebare - Site copyright seriale/emisiuni
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Intrebare - Site copyright seriale/emisiuni

Buna seara! Am o intrebare, vreau sa imi deschid un site de seriale/emisiuni online, iar emisiunile si serialele sa le incarc pe un site de incarcat fisiere audio/video (NU in hostul meu/siteul meu) pe un site specific de upload si sa incorporez fisierul video, iar videoclipul incorporat sa-l pun la mine pe site intr-un articol, se considera copyright? As putea avea probleme cu legea amenda/puscarie, mai pe scurt, ma includ in a nu avea drepturi de autor pentru asta si pot patii ce scrie in legislatia copyrightului?
Nimeni nu stie???