Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazinele sa amenajeze parcare pentru vizitatori?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazinele sa amenajeze parcare pentru vizitatori?

Poate sa mi spuna cineva daca exista o lege care obliga magazinele sa amenajeze parcare pentru vizitatori? Multumesc
george-neagu, moderator
Exista hotarari ale Consiliilor locale de obligare a dezvoltatorilor de a asigura un numar minim de locuri de parcare, indiferent ca vorbim de ansambluri rezidentiale si cu atat mai mult de centre comerciale (nu se elibereaza autorizatie de construire, in caz contrar).