Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Legi care reglementeaza profesia de asistent ...
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Legi care reglementeaza profesia de asistent universitar

Ce lege reglementeaza profesia de asistent universitar (criterii de indeplinit, alte cerinte) in cadrul unei universitati de drept?
Legea invatamintului, Legea 127 - Statutul cadrelor didactice si Carta universitara a respectivei institutii