Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua, sunt însărcinată si lucrez la 2 angatori,la un angajator lucrez cu norma întreagă iar la cel de-al doilea cu 2 ore. Spuneti-mi va rog pot sa suspend doar contractul cu normă întreagă după ce nasc, iar contractul part time sa rămână activ si sa primesc indemnizatia de la stat. Deasemenea va rog sa-mi spuneti, daca este posibil,care este venitul din salari pe care il pot obține in perioada de îngrijire copil.
Multumesc!
Ce salariu primiti pentru cel de-al doilea c.i.m.?