Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... alcool la volan
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

alcool la volan

doua dosare diferite
Care este intrebarea?
am gresit eu...intrebarea am scris-o din nou,in fine.in 2014 am facut o inselaciune care s a transformat in condamnare cu susp la sfarsitul lui 2017 ! februarie 2016 am mai facut o intractiune cu alcool la volan. cand am facut o pe prima eram la prima abatere...dosarul cu alcoolul este in cercetare si probabil ajunge in instanta.ce se poate intampla?
am 8 luni cu suspendare de la inselaciune
Or sa fie contopite ambele pedepse, fiind fapte concurente. Pedeapsa rezultata poate sa fie tot cu suspendare.