avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantie Telefon mobil
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantie Telefon mobil

Buna seara de curand am cumparat un tel din magazin mai precis pe data 04-12-2017 pe parcursul luni am observat ca tel nu se mai conecteaza de nici un fel pe data de 20-12-2017 mam prezentat de unde lam cumparat dansi lau trimes in servis astazi vineri 19 ianuarie 2018 tel e tot in servis iar personalul de acolo imi spune sa astept ca ma suna iei cand apare m-ai mentionez o data ca tel are garantie.
Cel mai recent răspuns: ContSters454104 , utilizator 18:21, 19 Ianuarie 2018
Puteti sa faceti o sesizare in scris la ANPC ,mentionand problemele intampinate cu tel.
Multumiri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Telefon in garantie blajpetre blajpetre Am cumparat si eu un telefon samsung galaxy s2 plus de la Flanco in Februarie 2014.Si pana acum l-am avut in service de doua ori cu aceleasi probleme apare ... (vezi toată discuția)
Produs garmin in garantie, raspuns anpc Unimatrix088 Unimatrix088 Am cumparat un ceas Garmin de top in 2017, in august 2018 a fost inlocuit ca avea o problema de fabricatie, la ceasul inlocuit a aparut o noua problema, un pin ... (vezi toată discuția)
Termen legal: garantie/inapoiere produs (15 zile?) tiberiur tiberiur Se da urmatorul paragraf din Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr 174/2008: \\\\"Orice reparare sau înlocuire a produselor va fi făcută în cadrul unei ... (vezi toată discuția)