avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Statutul elevului
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Statutul elevului

(2) Pentru distante mai mari de 50 km se asigura decontarea sumei reprezentand contravaloarea a 8 calatorii dus-intors pe semestru.
Eu locuiesc în internat, la București, e prima oară când am aflat că pot deconta 8 călătorii pe semestru... ma puteti ajuta cu un model de cerere? Sau ce trebuie să fac.. va trebui să cumpăr biletele și după mi se vor deconta? După o călătorie dus-intors pot deconta?
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Username 1234567 , utilizator 10:18, 20 Ianuarie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare bilete pentru elevi ContSters74363 ContSters74363 Buna ziua Un ajutor va rog cu privire la problema mea. Ordin nr. 329/2007 Art. 1 (1) Elevilor romani din invatamantul de stat si particular ... (vezi toată discuția)
Abonament scolar handsu handsu Daca un copil de la tara face naveta la oras fiind elev , la scoaterea abonamentului pentru naveta trebuie sa plateasca pretul intreg sau la prezentarea ... (vezi toată discuția)
Plata abonamente elevi asachi asachi Daca avem in vedere art 84 alin 3 din Legea 1/2011 completat cu art.15 din Ordonanta 29/2013 pe care le redau mai jos: art.84 Legea 1/2011: (3) Elevilor ... (vezi toată discuția)