Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Am luat amenda și mia suspendat permisul
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Am luat amenda și mia suspendat permisul

Lucrez ca sofer
Am depășit pa linie continua simpla un microbuz care circula prea încet la 05:10 (caută clienti) mai în fata un logan albastru de mai .mia sărit în fata un politist și mă încadrat la fapta săvârșită de art.120/1/i din hg 139/2006 și se sancționează cu art 100/3/c din oug 195/2002.mia luat permisul și patru puncte amenda
Martor sa pus șoferul microbuzului din fata nu venea nimic era linie dreapta
Am vreo șansă să nu rămână fara serviciu.sa fac contestație
Vă multumesc
Calea contestatiei va este deschisa, insa daca martorul nu poate sustine faptul - ca Nu ati incalcat marcajul longitudinal continu, ci poate sustine doar faptul ca din fata nu venea niciun autoturism, .... contestatia va fi respinsa.