avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare functionar public debutant gradatia 1
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare functionar public debutant gradatia 1

Buna seara! Sunt consilier juridic (functionar public) debutant, gradatia 1, la o primarie dintr-o comuna cu app 3900 locuitori...cum mi se va calcula salariul avand in vedere noua lege a salarizarii 153/2017? Mentionez ca sunt incadrata pe post din luna decembrie 2017...in cazul acesta, neexistand functii publice similare la nivelul institutiei, se va lua in calcul coeficientul din anexa (1.77)? Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Bună ziua! Începând cu data de 1.03.2022 sunt angajata unui ... AdrianaPoporogu AdrianaPoporogu Bună ziua! Începând cu data de 1.03.2022 sunt angajata unui spital din Bucuresti, în Secția de ATI. Mai întâi am ocupat postul de registrator medical ... (vezi toată discuția)
Transformare post contractual in functie publica conf. oug 57/2019 - salarizare? eagle_free eagle_free Buna ziua! As dori o lamurire in legatura cu transformarea unui post de contractual intr-o functie publica. Concret, eu detin postul de natura contractuala ... (vezi toată discuția)
Salariul unui consilier debutant florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, Pentru un post de consilier clasa I, grad profesional debutant, cu studii superioare, in cadrul serviciului financiar contabilitate, care este ... (vezi toată discuția)