Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Clasificarea NISA (la OSIM) pentru anticariat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Clasificarea NISA (la OSIM) pentru anticariat?

Buna seara,

Stiti cumva in ce clasa / clase trebuie sa inregistrez o marca pentru un magazin online care vinde produse de anticariat (carti, obiecte de colectie, obiecte vechi)?

Multumesc!
Clasa 35.

Această clasă include, în special: reunirea, în beneficiul terților, a unei game variate de bunuri (cu excepția transportului acestora), permițând clienților să vadă și să cumpere în mod convenabil aceste bunuri; astfel de servicii pot fi furnizate prin intermediul magazinelor de vânzare cu amănuntul, al punctelor de vânzare cu ridicata, prin intermediul automatelor de distribuție, cataloagelor de comandă prin poștă sau prin mijloace electronice, de exemplu prin intermediul site-urilor web sau al programelor de cumpărături de televiziune;
Multumesc!