avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbat denumirea strazii la sediul social a unei ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbat denumirea strazii la sediul social a unei soc. comerciale ce trebuie facut?

buna ziua tuturor acum o luna cand am preschimbat cartea de identitate pt. expirase am aflat cu stupoare ca numele strazii unde am si sediul soc . al firmei a fost schimbat din 2011 soc. fiind infiintata in 2014 .nu mi s-a comunicat nimic pana in momentul in care am preschimbat c.i ce am de facut?
Ultima modificare: Luni, 22 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Sorin Susca , Consilier juridic 18:37, 23 Ianuarie 2018
Buna ziua
Va trebui sa inregistrati schimbarea de sediu la Oficiul Registrului Comertului.
Pentru asta veti avea nevoie de urmatoarele documente :
1.Act aditional la contractul de inchiriere/comodat cu precizarea noii denumiri a strazii
2. O adeverinta de la Primarie din care sa rezulte faptul ca incepand cu data de ....denumirea strazii x a fost schimbata in strada y.
3. Hotararea asociatuluiunic/asociatilor privind" schimbarea sediului" ( cu numarator de caractere)
4. Statut actualizat
5.Certificatul de inregistrare /Certificatele constatatoare in original.
6. Copie C.I. asociat/asociati
MULTUMESC PT. RASPUNS DECI PRACTIC TREBUIE SCHIMBAT TOT CA SI IN CAZUL SCHIMBARII SEDIULUI SOCIAL DE LA ADRESA X LA ADRESA Y.
Din pacate, da. Prezentati "multumiri" primariei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preschimbare certificat de inmatriculare pfa schimbandu-se adresa RISSDORFERIULIANA RISSDORFERIULIANA Intrucit s-au schimbat nr de la cladiri de pe strada respectiva ,trebuie sa schimb si certificatul de inmatriculare al PFA cod CAEN 7490 ? Sediul PFA este ... (vezi toată discuția)
Pt ce motiv se preschimba un certificat de inmatriculare ? Bonix Bonix Prin ce demersuri o PJ poate sa isi schimbe sediul social ? Trebuie sa solicite preschimbarea certificatului de inmatriculare ? Pt. ce motive o PJ este nevoita ... (vezi toată discuția)
Adaugare caen nicusorbalea nicusorbalea vreau sa-mi schimb activitatea si ma intereseaza cam cat ma costa sa mai adaug un caen secundar si cat ma costa sa schimb si denumirea societatii. Pt ca in ... (vezi toată discuția)