Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbat denumirea strazii la sediul social a unei ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbat denumirea strazii la sediul social a unei soc. comerciale ce trebuie facut?

buna ziua tuturor acum o luna cand am preschimbat cartea de identitate pt. expirase am aflat cu stupoare ca numele strazii unde am si sediul soc . al firmei a fost schimbat din 2011 soc. fiind infiintata in 2014 .nu mi s-a comunicat nimic pana in momentul in care am preschimbat c.i ce am de facut?
george-neagu, moderator
Buna ziua
Va trebui sa inregistrati schimbarea de sediu la Oficiul Registrului Comertului.
Pentru asta veti avea nevoie de urmatoarele documente :
1.Act aditional la contractul de inchiriere/comodat cu precizarea noii denumiri a strazii
2. O adeverinta de la Primarie din care sa rezulte faptul ca incepand cu data de ....denumirea strazii x a fost schimbata in strada y.
3. Hotararea asociatuluiunic/asociatilor privind" schimbarea sediului" ( cu numarator de caractere)
4. Statut actualizat
5.Certificatul de inregistrare /Certificatele constatatoare in original.
6. Copie C.I. asociat/asociati
MULTUMESC PT. RASPUNS DECI PRACTIC TREBUIE SCHIMBAT TOT CA SI IN CAZUL SCHIMBARII SEDIULUI SOCIAL DE LA ADRESA X LA ADRESA Y.
Din pacate, da. Prezentati "multumiri" primariei.