Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe vigneta pentru Ungaria platita din Romania
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

vigneta pentru Ungaria platita din Romania

Buna ziua, as dori sa stiu daca pot sa achit vigneta auto pentru Ungaria de aici din Romania, pentru o masina inmatriculata in Germania, care este in drum spre Romania?
Pentru cele inmatriculate in Romania stiu ca se poate la benzinariile Mol.
Sper sa se poata si pentru cele cu numere germane.
Multumesc
kdoina2007, utilizator
Pentru cei interesati: am fost azi la benzinaria MOL si se poate achita vigneta pentru Ungaria de aici din Romania doar daca detine copia certificatului de inmatriculare auto si a cartii de identitate a proprietarului. Pe baza datelor din acte va fi inregistrat in baza de date si se poate achita.
kdoina2007, utilizator