avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Mă încadrez că studii pentru funcția de secretar?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Mă încadrez că studii pentru funcția de secretar?

Buna ziua,
Pentru ocuparea postului de secretar sunt următoarele cerințe:
- diplomă de licență în științe juridice sau administrative
- diplomă de master în management sau administratie
Eu am terminat facultatea de economie și administrarea afacerilor, secția management, și master în managementul activităților financiar bancare.
Mă încadrez pentru a depune dosarul de concurs?
Mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:20, 27 Ianuarie 2018
Este vorba despre secretar UAT (unitate administrativ-teritoriala)?
Da, secretar comuna
Nu va incadrati in cerintele respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog ajutati-ma ca nu m-a lamurit nimeni pana acum despre angajare la garda financiara /itm kakadu kakadu buna ziua! am termina facultatea de drept!! ce fel de master pot face pt garda financiara si ce fel de master pentru itm????? sau trebuie facultate speciala ... (vezi toată discuția)
Diploma de stiinte politice poate fi considerata echivalenta cu cea de stiinte administrative, conform nomenclatorului de functii? catalinion84 catalinion84 Buna ziua, Va rog sa ma luminati si pe mine in urmatoarea problema: un absolvent de stiinte politice poate ocupa un post in administratia locala dar in care ... (vezi toată discuția)
Cerinte incadrare studii superioare contabil! ctinagl ctinagl Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in privinta unei probleme. Am terminat in 2008 specializarea Informatica Economica din cadrul Facultatii de Stiinte Economice ... (vezi toată discuția)