Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Mă încadrez că studii pentru funcția de secretar?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Mă încadrez că studii pentru funcția de secretar?

Buna ziua,
Pentru ocuparea postului de secretar sunt următoarele cerințe:
- diplomă de licență în științe juridice sau administrative
- diplomă de master în management sau administratie
Eu am terminat facultatea de economie și administrarea afacerilor, secția management, și master în managementul activităților financiar bancare.
Mă încadrez pentru a depune dosarul de concurs?
Mulțumesc anticipat.
Este vorba despre secretar UAT (unitate administrativ-teritoriala)?
Da, secretar comuna
Nu va incadrati in cerintele respective.