avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cumparare autovehicul din UE de la persoana fizica
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cumparare autovehicul din UE de la persoana fizica

societatea cumpara o masina de la o persoana fizica din UE pe baza unui contract, cum se inregistreaza masina pe firma si unde se declara in D300 si/sau D390?
Ultima modificare: Vineri, 26 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Declaratia 390 sau 300 ? casanova casanova In declaratia 390 se trec si achizitiile de bunuri din UE, pentru care cumparatorul nu a fost transmis codul valid de TVA si vanzatorul a emis factura cu TVA ... (vezi toată discuția)
Referitor sistemul oss si facturarea din marketplace lizcri lizcri O societate vinde in Ungaria prin intermediul unei platforme online. Vanzarea se face atat catre persoane fizice, cat si juridice. In momentul de fata s-a ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara pt care furnizorul emite factura cu tva. Dida_Calita Dida_Calita Am urmatoarea situatie: Firma mea cumpara din Italia niste produse pe care le dau in consum in procesul de productie al meu. Firma italiana de la care cumpar, ... (vezi toată discuția)