avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Prima de instalare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Prima de instalare

Buna ziua!
Am o hotarare judecatoreasca definitiva din data de 16 iunie 2017 pentru acordarea primei de instalare,
In hotarare scrie acordarea primei de instalare plus dobanda aferenta pana la plata sumei.
Cum as putea afla suma?sau mai exact cum se calculeaza?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:40, 27 Ianuarie 2018
Hotaraste:
-obliga pe parata la calcul si plata catre reclamant a indemnizatiei de instalare cuvenita, suma care va fi actualizata cu rata inflatiei pana la data platii efective.
-obliga parata la calculul si plata dobanzii legale aferente sumei mentionate mai sus incepand cu data de 07.09.2016 si pana data platii efective.
Va puteti adresa unui executor judecatoresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligatia de a acorda sumele cuvenite actualizate la data platii efective pavelevap pavelevap Politist decedat in cursul anului 2012. Sotia solicita ajutoarele de deces prevazute de art. 24 din anexa VII la Legea 284/2010, dar IPJ refuza plata ... (vezi toată discuția)
Obligatia de a acorda sumele cuvenite actualizate la data platii efective pavelevap pavelevap Politist decedat in cursul anului 2012. Sotia solicita ajutoarele de deces prevazute de art. 24 din anexa VII la Legea 284/2010, dar IPJ refuza plata ... (vezi toată discuția)
Sentinta proces civil Drahgos Drahgos Buna ziua.Am si eu o intrebare. Am avut un proces cu un anume X si s-a solutionat cazul. Tin sa precizez ca procesul a fost civil. Solutia a fost ... (vezi toată discuția)