Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Prima de instalare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Prima de instalare

Buna ziua!
Am o hotarare judecatoreasca definitiva din data de 16 iunie 2017 pentru acordarea primei de instalare,
In hotarare scrie acordarea primei de instalare plus dobanda aferenta pana la plata sumei.
Cum as putea afla suma?sau mai exact cum se calculeaza?

Va multumesc!
Hotaraste:
-obliga pe parata la calcul si plata catre reclamant a indemnizatiei de instalare cuvenita, suma care va fi actualizata cu rata inflatiei pana la data platii efective.
-obliga parata la calculul si plata dobanzii legale aferente sumei mentionate mai sus incepand cu data de 07.09.2016 si pana data platii efective.
Va puteti adresa unui executor judecatoresc.