avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de crestere a copilului 2018
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de crestere a copilului 2018

Buna ziua
Am o nelamurire in legatura cu aceasta indemnizatie de crestere a copilului, si anume: Sotia mea e insarcinata, la sfarsitul lunii august 2018 urmand sa nasca. Ea este angajata cu carte de munca din luna iulie 2017, inainte de a se angala a facut 4 ani de facultate. Intrebarea mea e urmatoarea : Beneficiaza de aceasta indemnizatie de crestere a copilului?
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: t1b3r1u5 , utilizator 17:23, 27 Ianuarie 2018
Septembrie 2016 - august 2018 este perioada eligibila pentru CCC.

Daca este angajata din iulie 2017 , atunci va beneficia de indemnizatia pentru CCC.
Va multumesc frumos pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu FlorescuL FlorescuL Buna ziua , am fost angajata din 1 septembrie 2015 până în august 2016 , apoi din 1 martie 2017 până în 1 iunie 2017 , acum sunt angajata de la 1 ... (vezi toată discuția)
Indemnizație concediu creștere copil Apaxil Apaxil Buna ziua, a-și dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizație concediu creștere copil in cazul in care am fost angajata pe 2 ore din 2015 pana in Aprilie ... (vezi toată discuția)
Indemnizație copil Alinaalexandra1986 Alinaalexandra1986 Bună seara! Sunt însărcinată iar la sfârșitul lui Martie 2017 urmeza sa nasc. Am lucrat o perioada de 3 luni (1 Aprilie -1 Iulie 2016) apoi de la 1 ... (vezi toată discuția)