Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de crestere a copilului 2018
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de crestere a copilului 2018

Buna ziua
Am o nelamurire in legatura cu aceasta indemnizatie de crestere a copilului, si anume: Sotia mea e insarcinata, la sfarsitul lunii august 2018 urmand sa nasca. Ea este angajata cu carte de munca din luna iulie 2017, inainte de a se angala a facut 4 ani de facultate. Intrebarea mea e urmatoarea : Beneficiaza de aceasta indemnizatie de crestere a copilului?
Multumesc anticipat
Septembrie 2016 - august 2018 este perioada eligibila pentru CCC.

Daca este angajata din iulie 2017 , atunci va beneficia de indemnizatia pentru CCC.
Va multumesc frumos pentru raspuns