avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces disjuns ,
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces disjuns ,

Am cerut intr-un proces succesiune după bunici, in intimpinarea depusa in calitate de moștenitoare , sa se dezbată si moștenirea dintre mine ca fiica si soția supravietuitoare a cotei părți ce-i revenea tatălui meu decedat , in calitate de fiu la dezbaterea succesiuniii intre frați.
Procesul este in faza de expertizare a masei succesorale.
Am platit taxa de timbru , dar instanța a disjuns un alt dosar , care acum este suspendat pina cind se va finaliza primul proces.
Ce pot sa fa? eu vreau sa nu mai pierd timp cu un alt proces .
Deja acest proces este pe rol din 2013 si nici măcar nu S-au terminat expertizele , lotizarile etc.

Alte discuții în legătură

Proceduri si pasi de urmat succesiune letipop letipop este vorba de urmatoarea situatie: cum trebuie sa procedeze copiii legitimi majori in cazul decesului tatalui care este recasatorit de 9 ani, si nu are alti ... (vezi toată discuția)
Renunțarea la un dosar disjuns care nu este inca pe rol mimi56_manolescu mimi56_manolescu Am un proces de ieșire din indiviziune la o succesiune după bunici. Am cerut ieșirea din indiviziune intre mine si copiii sotiei supravietuitoare a ... (vezi toată discuția)