Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... forma contractuala training o luna 8 ore apoi munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

forma contractuala training o luna 8 ore apoi munca part time 4 ore

Buna ziua,

Sunt la pensie si pot munci 4 ore pe zi. Am 53 ani. Am tuburare afectiva bipolara. Vreau sa ma angajez part time 4 ore pe zi dar trebuie sa fac un trening platit intai de 8 ore pe zi. E legal? Ce forma contractuala se poate alege pentru trainingul de o luna de 8 ore pe zi.

Multumesc,

Mihaela
Trainingul nu inseamna munca.

Contract de formare profesionala este forma actului.