avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 237 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... forma contractuala training o luna 8 ore apoi munca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

forma contractuala training o luna 8 ore apoi munca part time 4 ore

Buna ziua,

Sunt la pensie si pot munci 4 ore pe zi. Am 53 ani. Am tuburare afectiva bipolara. Vreau sa ma angajez part time 4 ore pe zi dar trebuie sa fac un trening platit intai de 8 ore pe zi. E legal? Ce forma contractuala se poate alege pentru trainingul de o luna de 8 ore pe zi.

Multumesc,

Mihaela
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:56, 28 Ianuarie 2018
Trainingul nu inseamna munca.

Contract de formare profesionala este forma actului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre clauzele contractuale incalcate blairy blairy Maine voi avea un interviu la o firma de call center, part time, si am aflat, din forum-uri, ca multa lume pleaca si multa lume vine la firma aceea. Cu privire ... (vezi toată discuția)
Perioada minima de munca la o firma care oferă training Maria_0 Maria_0 Care e perioada minima la care trebuie sa lucrez la o firma, daca aceasta oferă perioada de training? Buna ziua, doresc sa ma angajez pana încep ... (vezi toată discuția)
Plata training in cazul demisiei Lylaa Lylaa Buna seara. Acum cateva luni, cand m-am angajat am fost nevoita sa semnez un act aditional in care era mentionat ca va trebui sa platesc perioada de training ... (vezi toată discuția)