Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... mama eroina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

mama eroina

Se dau bani cum se aude?
Nu exista o lege aprobata de parlament, promulgata de presedinte si publicata in MO. Sunt doar discutii pe la televizor si zvonuri pe la colt de strada de care incearca sa profite diversi "intreprinzatori" profitand de credulitatea cetatenilor.
O propunere legislativa in acest sens a trecut de Senat prin aprobare tacita (nu s-a discutat, doar a expirat termenul maxim cat poate sta la prima camera sesizata fara a se pune in discutie) si nu se stie daca si cand se va discuta in camera decizionala a parlamentului, daca si cand se va aproba ca lege.
In prezent, se afla la Camera Deputatilor.

Guvernul a emis deja aviz negativ .
[ link extern ]