avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu part-time
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu part-time

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu un calcul salarial part-time?
Spre ex. salariul brut este 1002 brut pentru norma de 2 ore/zi. cas = 475, cass = 190, deducere = 510 iar suma ramasa de impozitat este cu - . Cum se calculeaza impozitul? Am vazut ca pe calculatoarele on-line ca impozitul este 0, dar un contabil mi-a spus ca impozitul se adauga la salariul net respectiv cei -17 lei se adaugala salariul net si ulterior angajatorul isi recupereaza impozitul platit printr-o declaratie de recuperare a impozitului ce se depune la finante. Sunt cam nedumerita in urma acestei afirmatii. Pe mine ma intereseaza ca netul rezultat sa fie 337 lei.

Va multumesc.
Ultima modificare: Luni, 29 Ianuarie 2018
AnnaM, utilizator
Cel mai recent răspuns: AnnaM , utilizator 16:03, 29 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Angajatul despre care vorbim nu mai are un loc de munca part-time?
Nu exista impozit negativ, impozitul este 0, ramane netul 337 lei.
Ultima modificare: Luni, 29 Ianuarie 2018
elenazan, utilizator
Multumesc mult. Intr-adevar, am omis sa mentionez ca nu mai are alt loc de munca part-time. Multumesc de raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul impozit salarii harmonyall's harmonyall's La un salariu de 1400 lei brut ( part - time) , se plateste cas 475lei si cass 190 lei iar impozit 22 lei adica 10% din VB-475-190-510 ( deducere personala)? ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu duduvasile duduvasile Buna ziua, Am o nelamurire, sant angajat la o firma in care patronul imi da salariul pe cartea de munca 1450. Mi s~a propus sa aleg o marire de salariu intre, ... (vezi toată discuția)
Impozit 2018 comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, incerc sa ma lamuresc cu noile modificari salariale, si cred ca am inteles o parte din aceste modificara iar o parte nu: - eu inteleg ca salariu ... (vezi toată discuția)