Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu part-time
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu part-time

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva cu un calcul salarial part-time?
Spre ex. salariul brut este 1002 brut pentru norma de 2 ore/zi. cas = 475, cass = 190, deducere = 510 iar suma ramasa de impozitat este cu - . Cum se calculeaza impozitul? Am vazut ca pe calculatoarele on-line ca impozitul este 0, dar un contabil mi-a spus ca impozitul se adauga la salariul net respectiv cei -17 lei se adaugala salariul net si ulterior angajatorul isi recupereaza impozitul platit printr-o declaratie de recuperare a impozitului ce se depune la finante. Sunt cam nedumerita in urma acestei afirmatii. Pe mine ma intereseaza ca netul rezultat sa fie 337 lei.

Va multumesc.
AnnaM, utilizator
Angajatul despre care vorbim nu mai are un loc de munca part-time?
Nu exista impozit negativ, impozitul este 0, ramane netul 337 lei.
elenazan, utilizator
Multumesc mult. Intr-adevar, am omis sa mentionez ca nu mai are alt loc de munca part-time. Multumesc de raspuns.