Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Comercializarea, desfacerea si consumul bauturilor ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Comercializarea, desfacerea si consumul bauturilor alcoolice

Buna ziua,
Am o neclaritate cu privire la conditiile legale de comercializare si desfacere a bauturilor alcoolice. Mai exact parintii mei au un magazin la tara, situat exclusiv pe domeniul privat(in curtea lor), domeniul de activitate principal al acestuia fiind comertul cu amanuntul, mai exact magazinul este un minimarket. In lateralul magazinului, in aceeasi curte, sunt doua mese unde clientii se pot aseza pentru a-si manca inghetata cumparata din magazin, sau pentru a-si bea sucul sau berea.
Intrebarea mea este daca legislatia in vigoare interzice in vreun fel consumul eventualelor bauturi alcoolice cumparate din magazin pe domeniul privat al parintilor mei?
Multumesc!
Cum nu consuma alcool pe drumul public, nu poate fi interzis.