avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... numar inregistrare act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

numar inregistrare act aditional

Buna ziua! Imi poate spune cineva daca este specificat undeva ca actul aditonal la CIM trebuie inregistrat? Exista un registru special?Am control de la ITM si mi se cere registrul de evidenta al actelor aditionale sau dovada ca le-am inregistrat in registrul de intrare-iesire corespondenta al firmei. Eu le-am numerotat 1; 2; 3... la CIM nr......
Multumesc anticipat
Ultima modificare: Miercuri, 31 Ianuarie 2018
Adina36, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:17, 31 Ianuarie 2018
Avand in vedere ca nu exista o reglementare legislativa in acest sens consider ca aceste acte aditionale vor fi numerotate dupa cum doreste fiecare angajator...sau cum ati spus dumneavoastra numerotate de la 1...la fiecare cim in parte.
Poate cei de la ITM se refera la Revisal....?
Cei de la ITM nu se refera la REVISAL....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal suciu_diana suciu_diana Buna seara, cum se poate rezolva urmatoarea situatie: actele aditionale ale angajatilor au fost numerotate gen Ionescu are act ad nr. 1/01.01.2010, la 2 ... (vezi toată discuția)
Numar unic pentru cim si terminare cim determinat + reluare prin cim nedeterminat georgedo georgedo Fiecare contract, act aditional sau decizie are un numar unic de inregistrare; aceste numere se dau dintr-un registru special sau din registrul de ... (vezi toată discuția)
Revisal Sorin Farcas Sorin Farcas O mica definitie si mici explicatii vis-a-vis de ...REVISAL? (vezi toată discuția)