Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere suspendare cm pentru concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere suspendare cm pentru concediu fara plata

buna seara
stiti dupa noile reglementari care este termenul de transmitere a cfp
multumesc
Perioada, cauzele de suspendare și data încetării suspendării contractului individual de muncă, cu excepția cazurilor de suspendare în baza certificatelor medicale , se transmit cel târziu în ziua anterioară datei suspendării/datei încetării suspendării, cu excepția situației absențelor nemotivate când transmiterea în registru se face în termen de 3 zile lucrătoare de la data suspendării.