Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Exista un portal.just.ro pentru Franta ?
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Exista un portal.just.ro pentru Franta ?

Buna ziua, stie cineva daca exista o platforma online a dosarelor aflate pe rolul instantelor din Franta, similar portalului just.ro ?
Multumesc.
Trebuie să existe.
Franța e ceva mai avansată ca noi.

Căutați în limba franceză.
Asa credeam si eu, dar... nu am gasit nimic similar.
PS: am cautat in franceaza si engleza. Degeaba :(
Vedeti acest link
[ link extern ] /
Multumesc, dar... de la un avocat francez am reusit sa aflu ca justitia in Franta se desfasoara sub semnul confidentialitatii, deci nu exista un portal online...
ssibiu, utilizator
Buna ziua am si eu o intrebare o persoana à fost condamnant la 6 anibin franta cate luni se pune la an