avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Exista un portal.just.ro pentru Franta ?
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Exista un portal.just.ro pentru Franta ?

Buna ziua, stie cineva daca exista o platforma online a dosarelor aflate pe rolul instantelor din Franta, similar portalului just.ro ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Anays1999 , utilizator 23:54, 17 Martie 2022
Trebuie să existe.
Franța e ceva mai avansată ca noi.

Căutați în limba franceză.
Asa credeam si eu, dar... nu am gasit nimic similar.
PS: am cautat in franceaza si engleza. Degeaba :(
Vedeti acest link
[ link extern ] /
Multumesc, dar... de la un avocat francez am reusit sa aflu ca justitia in Franta se desfasoara sub semnul confidentialitatii, deci nu exista un portal online...
Ultima modificare: Marți, 6 Februarie 2018
ssibiu, utilizator
Buna ziua am si eu o intrebare o persoana à fost condamnant la 6 anibin franta cate luni se pune la an

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caut urgent avocat in franta gabry75 gabry75 socetatea noastra a fost implicata in franta intr-un acident rutier. multumesc (vezi toată discuția)
Sentinta emisa in franta dave26 dave26 Buna ziua, As dori sa va supun atentiei urmatoarele: O persoana a avut un accident rutier pe teritoriul Frantei. Din ce am inteles accidentul nefiind grav a ... (vezi toată discuția)
Mandat de arestare european mihai9 mihai9 Buna seara Un cetatean francez e cautat in Franta pentru un delict penal care are pedeapsa maxima de 3 ani. Cetateanul francez este in Romania si aici ... (vezi toată discuția)