Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile de CO neefectuate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile de CO neefectuate

Va rog sa ma ajutati cu un calcul:daca sunt angajata din data de 16 martie 2017,cu un salariu net de 1200.00 lei si 21 de zile de CO/CIM (din care au mai ramas de efectuat 9 zile),pentru acestea 9 zile,cati bani mi se cuvin?Am mers la serviciu si...este corect sa mi se compenseze aceste zile,in bani...Va multumesc!
Compensarea zilelor de CO neefectuate are loc numai la incetarea c.i.m., potrivit art.146 alin.3 C.mun.

Pentru zilele de CO neefectuate in 2017, angajatorul are obligatia sa vi le acorde pana la data de 01.07.2019.