Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte adiționale noul cod fiscal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte adiționale noul cod fiscal

Cum se procedează în situația în care trebuie sa înregistrăm un act adițional ( pentru a mari brutul si a compensa netul) care a fost încheiat în decembrie și își produce efectele cu data de 01.01.2018 și un al doilea act adițional de mărire a salariului ce trebuie sa isi produca efectele din 01.02.2018? Este în regula sa le înregistrăm și sa le transmitem pe amândouă în aceeași zi? Având în vedere ca termenul de înregistrare a actelor de mărire a salariilor s a modificat pana la sfârșitul lui martie (în leg cu trecerea contribuțiilor de la angajator la angajat) , este în regula sa le transmitem în orice zi?
Mulțumesc în avans!
Le puteti transmite ambele modificari in aceeasi si oricand pana la 31.03.2018.
Multumesc frumos !