avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal pfa, indemnizatie cc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal pfa, indemnizatie cc

Buna ziua! Sunt pfa din martie 2017, data probabila a nasterii pe 1 aprilie 2018. Daca intru in concediu prenatal de la 1 martie, se mai ia in calcul pt indemnizatie si cotizatia pentru luna martie?
Concediu prenatal/postanatal este platit de casa de asigurari? Stiti daca se plateste in timp util sau dupa n-luni?

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil Ileana Contiu Ileana Contiu Bună ziua . Mă numesc ILEANA și sunt o viitoare mamica . Am o dilema în ceea ce privește indemnizatia de crestere copil cât și stagiul de cotizație. ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie ccc anni.nastaca anni.nastaca Buna ziua, Activez ca PFA din septembrie 2017, in paralel am CIM cu norma intreaga din noiembrie 2015 iar in ianuarie 2018 ar trebui sa intru in concediu ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal MarinescuDiana MarinescuDiana Concediul prenatal este 85% din media veniturilor brute din ultimele 6 luni consecutive dinaintea intrarii in concediu? In luna ianuarie nu am realizat ... (vezi toată discuția)