Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... amenzi
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

amenzi

Ce se intampla cu pv de amenda care au fost transmise spre executare dupa trecerea celor 90 de zile?
Pv neachitat devine titlu executoriu, stand la baza executarii silite, initial sub forma popririi asupra conturilor detinute de catre Dvs (evident daca sunteti titularul unui cont bancar), si ulterior in alte forme prevazute de lege.
buna ziua
nu ma refer la acest lucru , aici stiu,
ma refer la emitent care-l trimite dupa trecerea celor 90 de zile la primaria unde are domiciliul persoana
confor art 226 alin 7 eu pot sa-l remit unitatii emitente sa faca ce vrea cu el....
astept un raspuns
multumesc
nu este nici un consultatnt?