Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cand este cel mai bine sa ceri plata penalitatilor ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cand este cel mai bine sa ceri plata penalitatilor intr-un proces?

As dori sa stiu care este momentul oportun pentru a cere plata unor penalitati unor clienti datornici firmei. Respectiv, clientii refuza sa efectueze plata, scadenta de 2 ani, si din aceasta cauza am intentat un proces impotriva acestora.Care ar fi modalitatea ideala de a obtine si penalitati pe langa recuperarea datoriilor?In acest moment, sa cerem atat plata datoriilor cat si plata penalitatilor ,sau ,dupa recuperarea datoriilor sa cerem plata penalitati i?
Astept cu interes un raspuns.Va multumesc!
Buna ziua,

Solicitati totul o singura data ,ce rost au doua dosare ,doua plati de taxa de timbru .Timp pierdut .
asa o actiune simplu si eficient.

Cu drag