Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cesiune antecontract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cesiune antecontract

Am cumparat un apartament intr-un imobil in constructie, l-am achitat integral, si am o clauza in care pot cesiona antecontractul (promisiune bilaterala) unei terte persoane la un pret stabilit de comun acord cu acela (mai mare) in aceleasi conditi ma refer la TVA. Cumparatorul imi achita mie banii sau cum e contabil?
george-neagu, moderator
Mergeți la notar.Constructorul si-a primit banii de la dvs., urmând ca dvs.sa--I primiți de la tert.